Anasayfa   Forum   Haber   Resim   Video   İletişim   
DUYURU: SEVGİLİ VE DEĞERLİ OKUYUCULARIM  |  TBB Ve 80 Barodan Ortak Basın Açıklaması  |  Iğdır Belediyesin de Ağır Ve Tehlikeli İşlerde Çalışan Personellere  |  AĞRI DAĞI BEYAZ GELİNLİĞİNİ GİYDİ  |  TANDIRA DÜŞEN ÇOCUK FENA HALDE YARALANDI  |  DSİ'YE KADROLU İŞÇİ ALIM İLANI  |  Kışlık Çiçekler İle Oturma Bankları Park Ve Bahçelere Bırakıldı  |  I.Uluslararası 20. Yüzyılın ilk Yarısında Türk-Ermeni İlişkileri Sempozyumu Sonuç Bildirgesi:  |  Seramik, Cam ve Çinicilik Atölyesi Üretime Başladı  |  Sanayi Sitesi Esnafı Eş Başkanlarına Teşekkür Ziyaretinde Bulundular  |  
Forum  Köşe Yazıları Akay Aktaş BİR PORTRE:DENİZ ÖZGÜR DEMİR ZABITA MÜDÜRÜ

BİR PORTRE:DENİZ ÖZGÜR DEMİR ZABITA MÜDÜRÜ


akayhoca
Seviye  Yönetici
Toplam Puan: 0
Giriş Sayısı: 271
Konu: 233
Cevap: 0
Bu Konu 1 yıl önce eklendi
BİR PORTRE:DENİZ ÖZGÜR DEMİR ZABITA MÜDÜRÜ

BİR PORTRE:DENİZ ÖZGÜR DEMİR ZABITA MÜDÜRÜ

BİR PORTRE: DENİZ ÖZGÜR DEMİR
   ZABITA MÜDÜRÜ

27/10/2019
   

Deniz Özgür Bey zabıta müdürlüğüne atanınca hemen gidip tebrik etmedim. Zaman geçsin.Koltuğuna alışsın.Belediyenin netameli sorunlarına vakıf olsun.Sonra giderim dedim.Öyle de yaptım ve dün kendisini makamında ziyaret ettim.
Sohbetimiz doğal olarak zabıtanın görev ve sorumlulukları üzerine oldu.Görüp anladığım kadarıyla mevzuata tam anlamıyla hakim olmuş.Bu kadar kısa bir sürede bunu sağlaması doğrusu beni şaşırttı.Yalnızca mevzuata değil personele de hakim olmuş.Bu başarıya giden illaki olmazsa olmaz bir yetki ve yetenek.
Sorunlar o kadar karmaşıklaşmış iç içe girmiş ki adil, düzgün ve uygun bir biçimde çözülemez.İnzibati tedbirler ile ise çözülemediği gün gibi ortada.
Ne yapılabilinir.Yapılması gerekenleri Müdür Bey fazlasıyla yapıyor ama bir yere kadar.
Örneğin kaldırım işgalleri.Adam kaldırımı dükkanının içine katmış.Onu sökebilmek için aylarca belki de yıllarca mahkeme koridorlarını arşınlamak gerek.
Adam mahzenin girişini kaldırımdan vermiş.Mahzeni kapatsan iş yeri kapanacak.
Adam mera vasıflı araziye ev yapmış.Hem de yüzlerce ev.Hangi birini yıkıp insanları sokağa atacaksın.
Bunlar bir yana hangi araç gereçle ve hele personel ile yapacaksın.Personel sayısı şimdikinin en az üç katı olmalı ki rutin işler yürütülebilsin.
İşte bütün bu olumsuzluklara rağmen zabıta elinden geldiğince çalışıyor.Çabalıyor.Müdür Deniz Bey'in takibi ve yönlendirmesiyle olabildiğince şehre çeki düzen verilmeye çalışılıyor.Tabii arkada siyasi iradenin de çakı gibi durduğunu ilave edelim.Yani Belediye Eş Başkanlarının.Zaten siyasi irade olmazsa bir adım bile atılamaz bu konularda.
Bunlar idare yönünden bakış açısı.Peki bizim insanımızın hiç mi suçu yok.
Kuyumcuların önünden sergiciler kaldırıldı kaldırılmasına ama sergiciler zabıta ile saklambaç oynuyor.Zabıta gelince sergisini götürüyor.Zabıta köşeyi dönünce hemen yerine geçiyor.
Ya bu kamyonet sergicilerine ne demeli.Çekmiş kamyonetini köşe başına.Oh ne ala.Trafik aksarmış, görüş açısı gidermiş kimin umurunda.


Bunlardan insanlarımız alışveriş yapmamalı diyeceğim ama nafile bir talep..Yapanlarda anında yediği muzun mandalinanın kabuğunu yere atıyor.Şehir kirlenirmiş. Belediyenin işi zorlaşırmış.Bunu düşünecek beyin ya da şehir kültürü yok ki.


Bütün bu olumsuzlukların arasında sürekli koşan, koşturan personeline öncülük eden, şehrimizi düzene sokmaya çalışan Zabıta Müdürü Deniz Özgür Demir Bey'i candan kutluyorum.

Tarih  :  27 Ekim 2019        Okunma  :  496        Yazan  :  akayhoca

Spacenuke Spacenuke Facebook Facebook Twitter Twitter FriendFeed FriendFeed

Konuya Cevap Yaz